وبمستر

کسب‌ و کار آنلاین چیست؟ + قدم ۰ (صفر)

امروزه شاهد افزایش کسب و کار های آنلاین هستیم اصلا کسب و کار آنلاین چیست ؟

از قدیم داشت کسب‌وکار شخصی یکی از بهتری و خوش‌ترین لذت‌های زندگی بوده است و همه انسان‌ها حداقل یک روز به این موضوع فکر کردند که شغل خود را اداره کنند. امروزه با گسترش فضای اینترنت کسب‌ و کار های آنلاین رونق گرفتند و تقاضا برای داشتن کسب‌ و کار آنلاین بین همه افراد زیاد شده است.

امروزه شاهد کسب‌ و کار های آنلاین زیادی در اطراف خودمان هستیم که همه آن‌ها از یک ایده شروع شده بعد صاحبان ایده به‌صورت تکی یا گروهی آن را ادامه دادند و کسب‌وکار خودشان را توسعه دادند.

کسب‌ و کار آنلاین چیست؟

برای این که درک بهتری از معنی واقعی این کلمه داشته باشیم باید تک به تک را بررسی کنیم.

کسب‌وکار آنلاین چیست؟ - وبسایت محمدرضا رشیدپور

کسب‌ و کار چیست؟

کسب‌ و کار به مجموعی یا بخشی از فعالیت یا وظیفه‌ای گفته می‌شود که در قبال آن هزینهٔ مزدی دریافت می‌شود. که میتوان آن را به صورت انفادی یا به صورت گروهی انجام داد.

آنلاین چیست؟

در فرهنگ لغت به معنای برخط است که اگه بخواهیم دقیق تر به این موضوع اشاره کنیم چیزی که همیشه هست و خواموش نمیشود.

حالا کسب‌ و کار آنلاین چیست؟

مجموعه یا بخشی از فعالیت یا وظیفه که در قبال کاری به صورت گروهی با انفرادی به طورت همیشه فعال مزد دریافت می کنند.

چطور یک کسب‌ و کار آنلاین داشته باشیم؟

کسب‌ و کار آنلاین نیز مانند کسب‌وکارهای سنتی نیاز به صبر، حوصله و فعالیت مستمر دارد. این واقعیت رو باید قبول کرد که چون کسب‌ و کار اینترنتی راحت‌تر و ارزان‌تر از کسب‌وکار سنتی است در این بخش از کسب‌وکار رقبای زیادی وجود دارد که نیاز به سهم بازار دارند و کسی که الان قصد دارد تا کسب‌وکار آنلاین راه‌اندازی کند باید خیلی بیشتر از کسب‌وکارهای سنتی فعالی و سخت‌کوشی کند تا به نتیجه دل‌خواه برسد.

همه این سایت‌هایی که الان سایت‌های پربازدید و مشهوری هستند مثل سایت دیجی‌کالا ورزش ۳،آپارات و … سال‌های اول فعالیت با استقبال زیادی روبه‌رو نشدند بلکه بدگویی‌هایی درباره این کسب‌وکارها بین مردم بود درصورتی‌که این کسب‌وکارها در طول زمان با استمرار و سخت‌کوشی به جایی رساندن که اکثر مردم  به دیگران پیشنهاد می‌دهند از خدمات آن‌ها استفاده کنند. حتی در بعضی جا ها از آن ها دفاع میکنند.

قدم صفر کسب‌ و کار آنلاین چیست؟

قدم صفر یعنی قبل از شروع کردن باید بدانید چه می‌خواهید یا چه ایده‌ای دارید.

شمایی که در حال مطالعه این مقاله هستید به دو دسته کلی تقسیم میشوید

۱- کسی که ایده ای برای شروع کشب وکار آنلاین خود را دارد و طبق همان ایده برنامه ریزی میکند تا به دست آورد های مورد نیاز برسد.

۲- کسی که هیچ ایده ای ندارد اما علاقه زیادی به شروع کسب و کار اینترنتی دارند.

به دسته اول باید تبریک گفت و حتماً در ادامه کمکشان خواهیم کرد تا کسب و کار مورد نظر خود را شروع کنند و در ادامه آن را گسترش دهند ولی دسته دوم که ایده ای ندارند باید  یه یک سؤال پاسخ دهند. «مردم چه می‌خواهند» این موضوع خیلی گسترده است ولی اگر به طور خلاصه بیان کنم به این موضوع می‌رسیم فکر کنید دوست دارید ۱۰ سال دیگر کسب‌وکار شما را به چه عنوان بشناسند مطمئناً متوجه منظور شده‌اید شما باید به موضوعی از کسب‌وکار بپردازید که ۱۰ سال دیگر هم آن موضوع خواهان داشته باشد تا مردم برای کسب‌وکار شما هزینه کنند.

جمع‌بندی

تا اینجا فهمیدیم کسب‌ و کار آنلاین چیست و قدم صفر آن چیست. باید بگم برای قبل از شروع یک کسب‌وکار آنلاین باید رقبای هم صف خود را بررسی کنید و آن‌ها را به چالش بکشید و از چالش آن کسب‌وکار خود را بسازید تا کسب‌وکار  شما در صنف خود اول باشد تا کسب و کار آنلاین شما بتواند سهم بیشتری از بازار آنلاین را داشته باشید.

دوست عزیز خیلی ممنونم تا این جا پیشامدی ازت درخواست دارم سؤال‌های توی ذهنت را در نظرات بفرست تا به آن‌ها جواب دهم.

این قول را می‌دهم تا یک دوره کاملاً رایگان صفر تا صد کسب‌وکار آنلاین را برای شما تهیه کنم.

با تشکر
پایان

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا